Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums
 
SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 
 

 Māra Meijere, ārste, antropozofe "Septiņu planētu metāls"

Go down 
AutorsZiņojums
Admin
AdminPostTēma: Mazliet draudzīgāk acīm:   Trešdiena Oktobris 20, 2010 12:38 am

Māra Meijere, ārste, antropozofe
SEPTIŅU PLANĒTU METĀLS


Seno kultūru pārstāvji zināja, ka cilvēks ir saistīts ar Zemes attīstību un viņam jānoiet septiņu ciklu ceļš. Pirmā iemiesošanās ir senais Saturns, otrā – senā Saule, trešā – senais Mēness. Tagad ir Zemes inkarnācija. Sabiedrība atrodas Marsa fāzē (kari), kas nu pāriet uz Merkuru (nozīmē toleranci pret kariem). Nākošā būs Jupitera inkarnācija, pēc tam Veneras un tad katrs dosies, kur gribēsies – uz Neptūnu, Urānu vai Plūtonu.
Senie ļaudis nebija noskaņoti materiālistiski, bet visu saprata caur simboliem. Planetārie spēki un to simboli atklāti daudzu tautu pasakās, piemēram, brāļu Grimmu pierakstītajās:

DIENA

PLANĒTA

METĀLS

PASAKA

Pirmdiena

Mēness

sudrabs

Seši gulbji

Otrdiena

Marss

dzelzs

Dzelzs Ansis

Trešdiena

Merkurs

dzīvsudrabs

Meistarzaglis

Ceturtdiena

Jupiters

alva

Zosu meita

Piektdiena

Venēra

varš

Sniegbaltīte

Sestdiena

Saturns

svins

Uzticīgais Jānis

Svētdiena

Saule

zelts

Laimīgais Ansis

Septiņu metālu (svins, alva, dzelzs, zelts, varš, dzīvsudrabs un sudrabs) terapeitiska pielietošana ir viena no antropozofās medicīnas galvenajām ārstēšanas metodēm. Pat vēzi ārstējot, vienmēr dod kādu metālu. Metālus pielieto atbilstoši attiecīgajam orgānam:

sudrabs

- smadzenes un dzimumorgāni;

dzelzs

- žultspūslis;

dzīvsudrabs

- plaušas;

alva

- aknas;

varš

- nieres;

svins

- liesa;

zelts

- sirds.
Šo saistību pamato orgānu, procesu, metālu un zemes vienota kosmiskā attīstība. Tāpēc metālu preparāti ļoti spēcīgi iedarbojas uz cilvēka organismu un ārstē to.

Metāli savstarpēji sadarbojas:


zelts


varš

-

dzelzs

dzīvsudrabs

-

alva

sudrabs


-

svins
Metālu attiecībās ir trīs polāri pāri, bet zelts visus apvieno un atrodas tieši pa vidu. Salīdzinot pārī iekļauto metālu ķīmiskās un fiziskās īpašības, var pamanīt polaritāšu principu,- metāli sadarbojas. Piemēram, ja mazasinības ārstēšana neveicas ar dzelzs preparātiem, palīgā ņem tā polāro metālu varu.

Veledas metāla spoguļu folijas
Metāla spoguļu folijas ir medicīniski ražojumi ārējai lietošanai, kas attīstīti atbilstoši antropozofiskajai cilvēku un dabas izpratnei. Metāls šajā gadījumā novests līdz tādam stāvoklim, lai tas būtu kā spogulis, lai tajā atspoguļotos zemes enerģija. Ja spoguļošanās nenotiek un spogulī ir tumšs punkts, tas enerģiju uzsūc sevī un neraida vai neatdod.
Metāla folijas ražošana būtībā ir spoguļa ražošana. To pieminēja jau Rūdolfs Šteiners. Toreiz tehnisku iemeslu dēļ foliju neražoja, bet, no rūdas reducējot metālu, izgatavoja spoguļus, ko pārstrādāja pulveros, tos ritmizēja un vēlāk ar tiem ārstēja.
Tagad spoguļus izgatavo dziļā vakuumā, kas pie zemākām temperatūrām metāli iztvaiko. Tad, noņemot spiedienu, tie nonāk līdz plazmas stāvoklim – gaismai. Tieši ar iziešanu caur plazmas stāvokli spogulis ir daudz efektīvāks. Tad to kondensē par caurspīdīgu sintētisku foliju. Tā rodas optiski blīvs spogulis, kas sastāv no minimālā klājošā slāņa (apm. 6x10 ^12.mm) un kļūst par tīru metāla spoguli, no kā gatavo foliju. Viena folija satur apmēram 16,5 mg metāla. Procesa beigās uz metāla spoguļa uzšuj speciālu kokvilnas audumu; foliju lietojot, to klāj ar auduma pusi uz ādas, pasargājot metāla spoguli no mehāniskas slodzes un tieša kontakta ar ādu.

Kāpēc folija ir vērtīga?
Iekšķīgi lietotas zāles iedarbojas, kad organisms tās uzsūcis. Tāpat notiek arī ar intravenozi lietotiem preparātiem. Visefektīvāk saņem Dieva dzirksti, pieskaroties ādai vainu ar ēteriskajām eļļām (ritmiskā masāža) vai iemasējot ziedes, (piemēram,stresa gadījumos nieru rajonā iemasējot vara ziedi). Vēl efektīvāka ir folija,- tā kā ādā ir visi nervu gali, tā iedarbojas momentā un pa taisno. Tādā veidā tiek stiprināta Dieva dzirksts, un ārstēšanās metode ir daudz efektīvāka par iekšķīgi vai intravenozi ievadītām zālēm. Nevelti latviešu pirtīs peras ar slotu, kas tiešā veidā iedarbojas uz ādu. Metālus foliju formā lieto bez metāla tieša kontakta ar ādu. Ar savu atšķirīgo, specifisko izstarojumu metāli individuāli iedarbojas uz orgānu dzīvīgumu un audiem, tādējādi labvēlīgi ietekmē enerģijas plūsmas vai dzīvinošos spēkus.

Metāls ārstē
Sudrabs ir ļoti spēcīgi saistīts ar zemes procesiem un ūdeni, kas atdzīvina un reģenerē. Visvairāk sudrabu pielieto problēmgadījumos, kas saistīti ar šķidruma procesiem organismā. Ja jaundzimušais ir vājš, sudraba preparāti palīdz savienot ētera spēku ar fizisko ķermeni, un bērns kļūst spēcīgāks. Bērni bieži cieš no bailēm naktī, mēnessērdzības un enurēzes. Pieaugušajiem – šoka gadījumos un atveseļojoties pēc slimības. Sudrabs ir neaizstājams pārpūles, spēka izsīkuma, ilgstoša drudža un temperatūras, tāpat vecuma demences gadījumos, palīdz pret pārslodzi un izdegšanas sindromu.Sudraba foliju lieto, lai rosinātu un strukturētu vielmaiņas procesus.
Svins ir pretpols sudrabam un atbrīvo garīgos procesus. Cilvēks tikai tad var brīvi rīkoties ar garu, ja viņā darbojas svina spēki. Svina preparāti ārstē, piemēram, rahītu, jo sacietina kaulus. Svinu izmanto garīgas attīstības traucējumu gadījumos, kopā ar medu – pret sklerozi. Tas dziedē alerģiju, liesas slimības; tā kā svins saistīts ar garīgo attīstību, to izmanto arī pret alkoholismu.

Dzīvsudrabs
atdzīvina visus procesus. Vislabāk ārstē sastrēgumus šūnās un limfā, tūskas pietūkumus un iekaisumus, noteikti arī iesnas, enterītu, furunkulus, limfātisko mezglu saslimšanas, difteriju, plaušu karsoni, pleirītu un tuberkulozi. Tā kā dzīvsudraba folijas nav, dzīvsudraba preparātus lieto ziežu formā.
Alva vairāk iedarbojas ar gēliem,- ārstē visu pusmīksto, piemēram, locītavu skrimšļu vainas, artrītu, pampumus, artrozes, bet vislabāk – locītavu iekaisumus. Tā kā alva ir arī aknu preparāts, to izmanto visu aknu slimību, par cirozes ārstēšanai; to lieto arī hidrocefālijas (izsvīst smadzeņu šķidrums) un pleirīta gadījumos. Laba pret depresiju u.c. psihiskām saslimšanām.
Varš vada kopējo vielumaiņu, tas visu nogatavina, ievada ēteriski fiziskajā ķermenī ES un astrālo ķermeni, neapzināto pārvērš par apzināto. Varš labi ārstē krampjus, venozās asinis, varikozās vēnas, nieru saslimšanas, Bazedova slimību, epilepsiju, dismenoreju, kuņģa kaites, arī čūlas. Vara folija labi silda. Tā preparātus lieto mazasinības ārstēšanā, gadījumos, ja neuzsūcas dzelzs.
Dzelzs ir inkarnācijas metāls, dod brīvības izjūtu, saista garu ar ķermeni, piedalās olbaltuma sintēzē, tāpēc to dod pubertāti sasniegušiem anēmiskiem bērniem. Labs mazasinības gadījumos, veicina darba spējas, atbrīvo no fobijām un piešķir drosmi. Lieto pēc gripas un arī kā tonizējošu līdzekli. Vēl dzelzi lieto pret poliomielītu, paralīzēm, žultsakmeņiem un žultspūšļa iekaisumiem, depresiju un kolikām.
Zelts visu harmonizē un līdzsvaro. To lieto pret psihiskām saslimšanām, depresiju, sirds slimībām,asinsrites traucējumiem. Zelta folija rosina un harmonizē ritmisko organizāciju.
Kā zināms no citiem terapijas veidiem, ar dažādu zonu ierosināšanu virs ādas atjauno līdzsvaru cilvēkā,tādējādi sekmējot atveseļošanās procesu. Tāpēc metāla spoguļa folijas atbilstoši metālu specifikai liek virs orgāniem.

Folijas ir ļoti spēcīgas, labi iedarbojas, taču pirms lietošanas tomēr ieteicams konsultēties pie antropozofajiem ārstiem, kas arī noteiks lietošanas ilgumu. Tomēr kopumā var teikt, ka apstiprinājies sekojošs rīcības veids: foliju nogriež vajadzīgajā izmērā, uzliek uz ādas, piemēram nieru, sirds vai locītavu apvidū vai uz noteiktiem meridiānu punktiem, fiksē ar plāksteri un apsedz ar vilnas lakatu. Pirmās 2-3 dienas foliju uz ādas tur apmēram 5-10 minūtes. Lietošanas ilgumu atkarībā no pašsajūtas var pakāpeniski palielināt līdz 30-60 minūtēm. Tomēr, ja foliju lietojot, parādās nemiers, stipra nieze u.tml., folija jānoņem un nākošajā reizē jātur uz ādas īsāku laiku.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://valdorfi.latvianforum.net
 
Māra Meijere, ārste, antropozofe "Septiņu planētu metāls"
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
Valdorfi :: Vispārīga informācija :: Info par pedagoģiju un antroposofiju-
Pāriet uz: