Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums
 
SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 
 

 Par skolu >>>

Go down 
AutorsZiņojums
Viesis1
ViesisPostTēma: Par skolu >>>   Piektdiena Oktobris 22, 2010 4:13 pm

Paldies par arī svešiem pieejamu informāciju, ļoti interesanti lasīt interviju ar jūsu direktori, arī radio viņa izklausījās kā ļoti labs cilvēks!

Vai valdorfskolas vecāki man nevarētu atbildēt uz jautājumu, kā kaut ko vairāk uzzināt par skolu? Vai internetā ir kāda informācija?
Atpakaļ uz augšu Go down
Admin
AdminPostTēma: Re: Par skolu >>>   Svētdena Oktobris 24, 2010 5:39 pm

Rīgas Valdorfskolas mājas lapa: www.rvds.lv
Skola atrodas Baltā ielā 10 un ir pašvaldības finansēta izglītības iestāde (tātad bez mācību maksas)
Skolā notiek mācības līdz 9. klasei.

Epasti un telefoni šeit:
http://dati.e-skola.lv/Iestades/Parskats.aspx?id=RVS

Varbūt ir kāds konkrēts jautājums par skolu, uz kuru varam mēģināt atbildēt?


Pēdējo reizi labojis Admin Trešdiena Septembris 04, 2013 1:30 am; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
http://valdorfi.latvianforum.net
Vīva
PostTēma: ...varu pastāstīt....   Piektdiena Novembris 12, 2010 8:48 pm

Es šo skolu atzīstu par labu skolu, pašlaik 1.klasē man mācās jau ceturtais bērns. Būtiskākais - uz šo skolu sūta savus bērnus galvenokārt līdzdomājoši vecāki, vecāki, kuriem ir svarīgi, lai viņu bērns kļūtu un būtu viņš pats, nevis kaut kāda standartizglītota, viegli manipulējama vidusmēra masa.
Protams - izvēles motīvi katrai ģimenei ir atšķirīgi, bet kopīgā doma par bērna veselību veicinošu attīstību ir visam pamatā.
Tiek uzskatīts, ka bērns ir gatavs skolai tad, kad viņš ir tam gatavs - zobu nomaiņa, ar roku pāri galvai aizsniedz ausi, prot veikli darbināt pirkstus un grib mācīties.
Pirmajā klasē stājoties - nav jāprot tekoši lasīt, bet jābūt gatavam, ka visiem bērniem 1.klasē būs jāiemācās labi adīt.
Šīs skolas vecāki lielākoties zina, ka datorspēles un ilgstoša ikdienas televīzijas skatīšanās pirms 14 gadu vecuma var izraisīt nopietnas atkarības.
Vecāki pieņem, ka viņu bērnu sekmes tiks vērtētas ar aprakstu, nevis ar atzīmi.
Vecāki atbalsta savu bērnu izglītošanās procesu - piedalās bieži vien katru mēnesi klases vecāku sapulcē, ar savu līdzdalību veido skolu par mājīgu un iedvesmojošu pasaules daļu.
Starp citu - katru janvāri vai februāri skolā uzsāk darbu JAUNO VECĀKU SKOLA, kur secīgās lekcijās tiek izklāstīts viss valdorfizglītības teorētiskais un praktiskais pamats.
Bet nevajadzētu iedomāties, ka šī ir vieta, kur NAV problēmu, tā protams nav. Bet šeit par problēmām mēdz runāt un tās cenšas atrisināt.
Grūti ir kaut ko vairāk pastāstīt, ja nav zināms, kas tieši interesē. Man var piezvanīt uz tālruni 26366039, varu atbildēt uz jautājumiem un pastāstīt par savu pieredzi šajā skolā.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://www.design.lv/struktura/biedri/47:biedri/300:ievina-viva
Inguna
PostTēma: Re: Par skolu >>>   Sestdiena Novembris 13, 2010 5:12 pm

Ir dzirdēts, ka visi totalitārie režīmi (Hitlers, Staļins) aizliedza šīs skolas. Padomājiet, kāpēc - diktatoriem nav nepieciešami domājoši cilvēki! Bet mums gan!

Atpakaļ uz augšu Go down
Admin
AdminPostTēma: Re: Par skolu >>>   Otrdiena Novembris 16, 2010 3:23 am

Uz skolu neattiecas mikrorajonu princips. Uzņemšana notiek rindas kārtībā Smile
Atpakaļ uz augšu Go down
http://valdorfi.latvianforum.net
Jaut?jum
ViesisPostTēma: Re: Par skolu >>>   Sestdiena Janvāris 15, 2011 4:45 pm

Labdien Vīva! Vai varu lūgt no pieredzes paskaidrot populārāko problēmu par bērnu grūtībām adaptēties citās mācību iestādēs, augstskolā? Jūs esat tam gājusi cauri, lūdzu, pastāstīet! Manī rodas uztraukums, vai pēc pamatskolas bērns varēs adaptēties vidusskolā, jo Valdorfa skolai vidusskolas klašu nav.

Atpakaļ uz augšu Go down
Ie.
ViesisPostTēma: Re: Par skolu >>>   Trešdiena Janvāris 19, 2011 7:13 pm

Pārcilājot atmiņā man zināmos stāstus «kā bijušajam valdorfskolēnam gāja skolā vulgaris» nākas secināt, ka valdorfskola nav veidne, no kuras iznāk vienādi alvas zaldātiņi jeb kā cilvēkam gāja valdorfskolā, apmēram tāpat ies arī skolā vulgaris. Protams, būs jāiedzīvojas, bet jāiedzīvojas ir katram mainot skolu, neatkarīgi no tā, vai no mazas lauku pamatskolas skolēns atnāk uz lielu Rīgas ģimnāzijas, vai gluži otrādi, nemainot klasesbiedrus mācījies visus divpadsmit gadus vienā Rīgas vidusskolā un kultūršoks iestājas nonākot mazā grupā augstskolā. Protams, vienam tas iet vieglāk, citam grūtāk, bet tas jau vairāk atkarīgs no katra paša personības. Tiesa, sākumskolas klasēs var būt grūtāk, taču pēc sestās klases iestājoties ģimnāzijā nav īpašu problēmu un pēc devītās jau nepavisam.
Atpakaļ uz augšu Go down
Vīva
PostTēma: Re: Par skolu >>>   Trešdiena Janvāris 19, 2011 8:28 pm

Reiz kāda pieredzējusi pedagoģe/mamma atklāja, kāpēc viņa neierosina mainīt savam dēlam-vidusskolēnam skolu, kaut gan tā viņai nu nemaz nepatīk. Viņas uzskats bija, ka pusgads paiet, pierādot sevi jaunajā kolektīvā, un tas ir zaudēts laiks normālām mācībām.

Mēs katrs esam citādāks, un uz katru no mums vieni un tie paši procesi iedarbojas atšķirīgi. Citam sadraudzēšanās ar klasesbiedriem prasa mazu laika sprīdi, citam - nepadodas vispār. Tāpat ir ar mācību vielas apguvi un pakļaušanos/nepakļaušanos skolas disciplīnas prasībām.

Reiz cita mamma valdorfskolas ievadlekcijās vaicāja "Vai jūs man varat dot garantiju, ka, pabeidzis valdorfskolu, mans bērns varēs iestāties medicīnas akadēmijā?"
Neatceros, ko toreiz atbildēja uzrunātā skolotāja, bet daudziem klātesošajiem sejās bija lasāms:"Vai dzīve vispār mums kaut ko garantē? Un kā var zināt jau tagad, ka bērns vispār GRIBĒS medicīnu studēt?"

Bet par manu pieredzi - abi mani vecākie bērni, šīs skolas absolventi, sekmīgi nokārtoja iestājeksāmenus labās ģimnāzijās, kur viens no viņiem sekmīgi mācās, bet otrs (mirkļa emociju uzplūdā pēc pirmās skolas direktora uzrunas jaunuzņemtajām 5 paralēlklasēm) izvēlējās tomēr mācīties mākslas vidusskolā, nokārtoja iestājeksāmenus tur, arī sekmīgi mācās. Abiem savas skolas patīk, viņi tur jūtas labi un piederīgi.

Nav pasaulē ideālas skolas vai vietas, ja viss būtu tikai labi, attīstība nebūtu vajadzīga. Un dzīve būtu pārāk garlaicīga.

Grūti ir bērnam, kuru vecāki, labāko skolu meklējot, spiež 12 gadu laikā daudzas reizes mainīt mācību iestādi.
Bet norūdīt bērnus ir iespējams dažādiem paņēmieniem.....
Atpakaļ uz augšu Go down
http://www.design.lv/struktura/biedri/47:biedri/300:ievina-viva
Sponsored content
PostTēma: Re: Par skolu >>>   

Atpakaļ uz augšu Go down
 
Par skolu >>>
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
Valdorfi :: Vispārīga informācija :: Potenciālajiem pirmklasniekiem un interesentiem-
Pāriet uz: