Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums

SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 

apdāvinātie bērni

Go down 
AutorsZiņojums
viesis44
Viesis

PostTēma: apdāvinātie bērni   Pirmdiena Februāris 07, 2011 9:22 pm

Mīļie vecāki, vai nav tā, ka šajā skolā piesakās procentuāli daudz bērnu ar grūtībām mācībās un no tā visvairak cieš apdāvinātie - spējīgie bērni? Kāda ir jūsu pieredze?
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilona (Marats&Trīne)

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Pirmdiena Februāris 07, 2011 9:27 pm

Tā nav!
Atpakaļ uz augšu Go down
Inguna

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Pirmdiena Februāris 07, 2011 10:57 pm

Es neteiktu, ka skola pulcē bērnus ar grūtībām mācībās. Esmu ievērojusi, ka iespējami varam runāt par jūtīgiem bērniem. Šajā skolā viņi atveras, jo parasti ir radoši apdāvināti, kuru talants vispārējā izglītībā varētu palikt nepamanīts, nesaprasts, nonivelēts līdz kopējam vidējam statistiskajam.
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Māris & Elīza)

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Otrdiena Februāris 08, 2011 1:18 am

Nedomāju, ka apdāvinātie bērni ciestu. Un katrs bērns ir saā jomā apdāvināts, nepieciešams vien šo jomu saredzēt un veicināt.

Svarīgi, ka skolā netiek praktizēts "kolhozs". Tiem, kuri vairāk apguvuši rēķinus, piemēram, dod sarežģītākus uzdevumus.

Man ļoti patīk valdorfpedagoģijas princips nevērtēt progresu attiecībā pret citu sasniegumiem, bet gan tikai pret paša līmeni. Apdāvinātie bērni saskaņā ar šo principu kļūst tikai vēl apdāvinātāki Smile
Atpakaļ uz augšu Go down
Vīva

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Trešdiena Februāris 09, 2011 7:40 pm

Manuprāt - pats būtiskākais ikvienam bērnam, lai viņš tiek novērtēts un audzināts kā vesels VESELUMS, nevis tikai izcelts viņa īpašais talants, ja tāds ir. Mums visiem ir vajadzīgi laimīgi, spriest spējīgi un ar pozitīvu vērtību sistēmu apveltīti jaunie cilvēki. Kas spēj iedvesmot un pārliecināt arī citus. Daudz skolā ir jāstrādā tieši šajos virzienos, kur apdāvinātības nav. Cilvēkam ir jāaug veselam un vispusīgam. Protams labi, ja gadās, ka visa klase vairumā ir apdāvināti, tas PAVELK arī mazāk apdāvinātos uz augšu.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://www.design.lv/struktura/biedri/47:biedri/300:ievina-viva
Lauris
Viesis

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Trešdiena Februāris 09, 2011 8:35 pm

Tad tie talanti tiek vai netiek apslāpēti? Ir vienpusēja pievēršanās jomai, kurā apdāvinātības nav? Es sapratu, ka matemātiķim tiek doti sarežģītāki uzdevumi....
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Māris & Elīza)

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   Trešdiena Februāris 09, 2011 11:41 pm

Lekcijās tika stāstīts, ka jā - tiem, kuriem individuālie sasniegumi augstāki, dod sarežģītākus uzdevumus.

Un arī par vispusīgu attīstību taisnība. Ne vienmēr bērns, kurš ir intelektuālā attīstībā pārspējis vienaudžus, pratīs arī labi sadarboties, piemēram. Tas nozīmē, ka valdorfpedagoģijas garā tiks piestrādāts pie sadarbošanās momenta. Tā es šo lietu saprotu.

Patlaban vēl iet lekcijas vecākiem, kuri domā par šo skolu, izmantojiet iespēju un pajautājiet pieredzes bagātiem skolotājiem klātienē!
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content

PostTēma: Re: apdāvinātie bērni   

Atpakaļ uz augšu Go down

apdāvinātie bērni
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1