Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums

SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 

vai bieži jūs tā?

Go down 
AutorsZiņojums
Kl?ri?a
Viesis

PostTēma: vai bieži jūs tā?   Piektdiena Marts 18, 2011 2:17 am

es arī nopietni apsveru domu sūtīt bērnus jūsu jaukajā skolā, bet vai bieži saskaraties ar pret sevi adresētu negatīvismu un nevēlēšanos izprast?
Vai saviem vardiem man kāds nevarētu pateikt, kas tad bija šis Steinerts?
Kā jūs kā vecāki izjūtat šo reliģijas piesitienu?

Esmu 5 gadnieka mamma, kurai pagaidām šī ir tikai iepazīšanās ar jums, iekšejās lietās neskatīšos un rakstus bulvārpresē nerakstīšu (skumji, ja kāds šādi vēlas izmantot vecāku uzticēšānos)

Vai izjūtat no apkārtējiem pret bērniem verstu negatīvismu? Ja jā, kā ar to sadzīvot? Vai bērni līdfz ar to nenorobežojas no citiem vienaudziem?
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Nila mamma)

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   Piektdiena Marts 18, 2011 4:21 am

man arī doma par bērna sūtīšanu šajā skolā radās, kad bērnam bija 5 gadi, tad 2 gadus šo domu "auklēju", prāts šad tad apšaubīja, bet sirds bija uzticīga šai skolai...

Mēs visi esam dažādi, gan savā pārliecībā, ticībā, domāšanā utt, bet, manuprāt, mūs visus vieno mīlestība pret dabu un ticība tam, ka mazus bērnus nevajag tik ļoti noslogot ar "prāta asināšanu", bet gan vajadzīgās dzīvei gudrības, prasmes un gribasspēks tiek panākts ar pacietīgu darbosanos ar pirkstiņiem (veidošana, papīra locīšana, zīmēšana, adīšana u.c), dziedāšanu, svešvalodu apgūšanu u.c. Domāju arī, ka mums visiem ir būtiska bērna dvēselītes, gribas, drosmes uzstāties attīstīšana, jo šīm lietām šajā skolā tiek piegriezta liela vērība.

ar šādu negatīvismu sastopos 1. reizi, tikai un vienīgi šajā forumā..., aizvainojumus izteikt anonīmi cilvēkiem, kurus nepazīst taču ir tik vienkārši - viss, kas pašam uz sirds ir uz mēles...

jauku noskaņojumu visiem, ir taču sauss un saulains pavasaris :s32 , vismaz pagaidām... Wink !!!
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Māris & Elīza)

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   Piektdiena Marts 18, 2011 1:01 pm

Bieži gan nē Smile Arī man šīs negācijas ir savā ziņā pārsteigums. Varbūt man paveicies ar apkārtējiem, bet negatīvu vērtējumu skolas izvēlei nav nācies dzirdēt.

Kādam hinduisma tradīcijas skolotājam Krievijā jautāja, kādā skolā viņam mācās bērni. Viņš atbildēja, ka Valdorfskolā. Kāpēc? Tāpēc, ka viņaprāt, šīs pedagoģijas dibinātājs Rudolfs Šteiners ir bijis viens no retajiem, kurš vēlējies un spējis godīgi paskatīties acīs bērniem, domājot, kā bērniem labāk mācīties. Ši epizode, man nāk prātā pirmā, domājot, kā īsi raksturot šīs pedagoģijas pamatlicēju.

Es personīgi augstu vērtēju demokrātisku pieeju ticības jautājumiem. Nav noslēpums, ka skolā, kā jebkurā sabiedrības daļā, ir cilvēki ar dažādu reliģisko tradīciju. Bet skola spēj ieraudzīt un akcentēt to labo, kas visas tradīcijas vieno nevis šķeļ.
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Nila mamma)

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   Piektdiena Marts 18, 2011 2:51 pm

Pilnībā piekrītu Māra mammai gan par Šteineru, gan demokrātisku pieeju ticības jautājumiem!!! Šteiners ir pievērsies pedagoģijai "domājot ar sirdi un jūtot ar prātu", kur, galvenā vērtība ir Bērns!!!!
Bērnam tiek veicināta vēlme mācīties, tiekšanās pēc zināšanām, jo netiek pārslogoti un sastresoti, tiek veicināta harmonija bērnā, ko dod saskarsme ar dabu, un mierīga praktiskā darbošanās ar dabas materiāliem. Bērni tiek veicināti paši daudz ko veidot, radīt, jo nekas netiek iedots gatavs, viss ir jārada pašam no sākuma un katrs bērns var darboties sev atbilstošā tempā (ja es nekļūdos...???)
Ja protam novērtēt, apbrīnot un priecāties par pastaigām ar kājām un par visu, kas sastopams dabā - koks, akmens, ūdens, sēkliņas, gliemežvāki u.c., tad mums būs sirdī tuva bērna izglītošanās Valdorfskolā. Bet, ja gribam vairāk sēdēt mašīnā, pie televizora un novērtēt, apbrīnot un priecāties par zelta rotām, tad, laikam labāk doties uz citām skolām.... Very Happy , kurās, protams, arī ir daudz laba!!! Nekas jau nav tikai melns vai tikai balts...., tikai pareizs vai tikai nepareizs....
Atpakaļ uz augšu Go down
Kl?ri?a
Viesis

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   Piektdiena Marts 18, 2011 11:51 pm

Paldies, sanāk gandrīz vai ideāla skola Smile Mēs ģimenē esam raduši daudz laika pavadīt pie dabas un neatbalstam nemitīgo konkurences cīņu starp ļaudīm, jo tad neatliek iespējas draudzēties, ja nemitīgi jādomā, kā uzvarēt
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Nila mamma)

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   Sestdiena Marts 19, 2011 12:39 am

Ideāls šai dzīvē nav nekas, ka jau citos rakstos varēja lasīt, arī šajā skolā ir problēmas. Visi taču esam tikai cilvēki.., gan skolotāji, gan vecāki, gan bērni... Nu pagaidām mēs - cilvēki uz zemes vēl neesam tik saprotoši, piedodoši un sirdsgudri un apguvuši tādas saskarsmes prasmes, lai neradītu problēmas pašiem un apkārtējiem.... Rolling Eyes
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content

PostTēma: Re: vai bieži jūs tā?   

Atpakaļ uz augšu Go down

vai bieži jūs tā?
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1