Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums

SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 

Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes

Go down 
AutorsZiņojums
Limpo

PostTēma: Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes   Sestdiena Aprīlis 30, 2011 7:00 pm

Labdien!
Ar administratora atļauju šoreiz mazliet slēpjos, lai bērnam nesagādātu neērtību skoļa skolotāju un bērnu priekšā.

Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes. Sanācis tā, ka esam kautrīgi ticīgie. Kautrīgi uz rituālu un lūgšanu izrādīšanu. No tuviniekiem bail, no nesapratnes un apsmiekla. Jūtos neērti un nedroši.

bērns skolā iemācījies palūgt Dievu pirms ēdienreizes, kā arī citkārt. Es iekšēji atbalstu šādu praksi, bet pašai mājās kautrība to iesākt. Un arī neziņa, kā pareizi to darīt. Varbūt kādam ir pieredze? Kādiem vārdiem to iesākt? Un vai jūs to mājās praktizējat? Vai bērni praktizē? Vai arī skolā ir viens, mājās kaut kas cits, kā mums šobrīd?

Pateicos par atbildēm un ceru, ka tādas būs. Ilgāku laiku mokos ar sajūtu, kat tas ir jādara, ka tā mēs justos labi, bet ir kautrība to iesākt Sad
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Māris & Elīza)

PostTēma: Re: Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes   Svētdena Maijs 01, 2011 2:51 am

Varbūt ļaujat bērnam iesākt? Ļaujat viņam noskaitīt attiecīgos spēka vārdus un tad pievienojaties arī visi pārējie - pieaugušie?

Patiesībā ļoti feini, ka ticību un pateicību stiprina bērns!
Atpakaļ uz augšu Go down
Katrīna(Kārlis&Dārta)

PostTēma: Re: Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes   Pirmdiena Maijs 02, 2011 2:01 am

Man savukārt ļoti ļoti patīk bērnudārza galda dziesmiņa, kurai ir vārdi apmēram tā:
Tās ir zemes dāvanas,
Tas ir saules siltais glāsts,
Mīļā zeme, mīļā saule
Mūžam tevi godāsim!
Labu apetīti!

Tā man šķiet tik jauka galda dziesma, ka parasti lūdzu, lai meitiņa to mums visiem pirms ēšanas nodzied. Un tur arī nav tiešas norādes ne uz ticību vai Dievu, lai kādam nesāktos atkal nevajadzīgas asociācijas.

Bet vispār jau es gribētu Jūs aicināt būt drošākiem un mazāk uztraukties par to, ko citi padomās par Jūsu ģimeni. Galu galā visiem neizpatiksi un šādā jautājumā Jums vienkārši ir stingri pašiem jāizlemj, kas Jūs esat un kādi ir Jūsu principi. Un ja kādam nepatīk, tā jau ir viņu problēma. Lai iemācās Jūs respektēt!
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilze (Nila mamma)

PostTēma: Re: Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes   Trešdiena Maijs 04, 2011 10:59 pm

Pilnībā pievienojos Ilzei un Katrīnai!
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content

PostTēma: Re: Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes   

Atpakaļ uz augšu Go down

Jautājums par lūgšanu pirms ēdienreizes
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1