Valdorfi

Rīgas Valdorfskolas un bērnudārza vecāku un draugu forums

SatursSaturs  ReģistrētiesReģistrēties  Ieiet  

Share | 

vai valdorfa ir "vāja"?

Go down 
AutorsZiņojums
anda

PostTēma: vai valdorfa ir "vāja"?   Svētdena Jūlijs 03, 2011 10:50 pm

Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka savu bērnu vēlos laist valdorfā. Tomēr pret to ir mana tuva radiniece, kura ir skolotāja parastā skolā. Viņa uzkata, ka Valdorfa audzina nākamos egoistus, kuriem nepastāv nekāda disciplīna, kas mācās ko grib un nemācās ko negrib, respektīvi, ja gribēs zīmēt, tad zīmēs visu dienu, bet matemātiku aizmirsīs uz visiem laikiem. Tāpat, ja gribēs neapmeklēt nodarbību, tad ies un pīpēs. Tāds uzskats.
Godīgi, vienīgais par ko aizdomājos- kā bērni kārtos parastos, tradicionālos CE eksāmenus un kā viņiem tas izdodas? Jo man pašai šķiet, ka, ja tos var nokārtot, ir vienalga, kurā skolā bērns mācās. Bet negatīvā vienalga daudz, tas atkal man kā mātei rada jautājumu- vai tad bērns, kurš mācījies Valdorfā ir krietni vājāks par to, kurš mācījies parastā ģimnāzijā?
Atpakaļ uz augšu Go down
Krišjānis

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Pirmdiena Jūlijs 04, 2011 8:14 pm

Jūs esat saskārusies ar tumsonību klasisko. Es savu bērnu tikai šoruden laidīšu pirmajā klasē, un jau tagad esmu saklausījies runas par neatzītajiem ģēnijiem, kuri šo skolu absolvē. Iesaku ignorēt, jo pa lielai daļai tas ir aiz greizsirdības.

Draugiem šajā skolā mācās zēns. tāpat paziņas ir aptaujāti, kuriem bērni jau pabeiguši šo skolu. Nekādi daudz vājāki absolventi no šīs skolas nenāk. Tās ir absolūtas muļķības. Visatļautība arī nav. Bet ir draudzīga atmosfēra, nav mākslīgi radītu robežu starp audzinātāju, skolotājām un bērnu (arī vecākiem). Nav virknes traumējošu momentu. Man ļoti nepatīk, ka liek atzīmes fizkultūrā. Kā var salīdzināt un ar atzīmi vērtēt kāda dabas dotos fiziskos dotumus? Valdorfskolā tas nenotiek. Vispār nenotiek kaut kādas muļķīgas mērīšanās ar gailīšiem, sorry. Līdz ar to veidojas psiholoģiksi daudz veselīgākas attiecības un mācību gars. Kā te bija forumā kāds pateicis - progress tiek mērīts attiecībā pret sevi. Tātad bērni tiek mācīti nehaltūrēt, nemitīgi uzlabot savu sniegumu, apzināties, ka tas būs jāprezentē (es tā saprotu dauzos koncertus).

Atpakaļ uz augšu Go down
Admin
Admin

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Otrdiena Jūlijs 05, 2011 12:41 am

anda rakstīja:
ja gribēs zīmēt, tad zīmēs visu dienu, bet matemātiku aizmirsīs uz visiem laikiem. Tāpat, ja gribēs neapmeklēt nodarbību, tad ies un pīpēs.

Tās nu gan ir muļķības. Bērniem tāpat māca disciplīnu. Tāpat ir stundu laika ierobežojums. Par matemātiku man vairāki draugi, radi, paziņas jautājuši. Jā, valdorfpedagoģija neforsē ar matemātiku pirmajās klasēs, jo daudziem bērniem tad vēl nav izvedojusies matemātikai nepieciešamā abstraktā domāšana. Bet tas nenozīmē, ka matemātika netiek mācīta tad, kad tā jāmāca.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://valdorfi.latvianforum.net
Admin
Admin

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Otrdiena Jūlijs 05, 2011 12:43 am

anda rakstīja:

kā bērni kārtos parastos, tradicionālos CE eksāmenus un kā viņiem tas izdodas?

Ir liecības, ka pēc 9 klases iestājas labās ģimnāzijās, tad jau tiem, kuri grib mācīties, problēmu nav, manuprāt.
Atpakaļ uz augšu Go down
Estella(Mikus māsa)

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Otrdiena Jūlijs 05, 2011 2:48 am

Un vispār,man liekas,ka tie kuri saka,ka Valdorfpedagoģija ir slikta vai "vāja",tie,manuprāt ir aprobežoti padomju cilvēki,kuri ieciklējušies pagātnes normās un negrib iziet no saviem rāmjiem. Vai arī baidās no tā,kas ir savādāks.
Atpakaļ uz augšu Go down
inklato (Toma mā)

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Piektdiena Augusts 19, 2011 8:36 pm

Man ir daži jautājumi par pirmklasniekiem. Ņemot vērā, ka bērnam bērnudārzā, sagatavošanas skoliņā mācīja rakstīt rakstītos burtiņus ar pildspalvu līniju burtnīcās, tāpat rakstīt ar rakstītiem burtiņiem jau kopā dažādus vārdus (bija mazie diktātiņi), tāpat bērnam ir mācīts rēķināt "10 robežās" un arī šie pieraksti ir veikti rūtiņu burtnīcās, rakstot katru ciparu savā lodziņā. Ir bijis noteikums, ka jāmāk lasīt, lai 1.klasē varētu izlasīt teksta uzdevumus rēķinos. Vai nesanāks "atkritiens"atpakaļ no jau zināmā, ja 1.klasē Valdorfskolā nav vairs šādas prasība rakstīt burtnīcās un lasīt...?
Tāpat dīvaini šķiet tas, ka bērni nepiedalās dažādās olimpiādēs (ņemot vērā, ka mans vecākais dēls, kurš beidzis "Zālīšus" un tagad veiksmīgi mācās 1.ģimnāzijā, piedaloties pilsētas un valsts dažādās olimpiādēs, ir mulsinoši, ka Valdorfskolā šādas aktivitātes tiek atstātas novārtā). Tādi lūk dažādi jautājumi un šaubas riņķo pa galvu...
Bet, ko nevar neatzīmēt - nevienā valsts skolā ieejot neesmu sastapusi tik "atvērtus" bērnus, kā Valdorfskolā. Līdz ar to priekšstats man radās tāds, ka skola ir "Bērnam un viņa jūtām un sajūtām", bet vai skolu beidzot bērni izglītības līmeņa ziņā būs gatavi stāvēt uz viena pakāpiena ar citiem ģimnāzistiem un pretendēt uz vietu starptautiski atzītā augstskolā, lūk par to man pārliecības nav.
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilva

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Piektdiena Augusts 19, 2011 9:21 pm

inklato rakstīja:
Vai nesanāks "atkritiens"atpakaļ no jau zināmā, ja 1.klasē Valdorfskolā nav vairs šādas prasība rakstīt burtnīcās un lasīt...?
Bet, ko nevar neatzīmēt - nevienā valsts skolā ieejot neesmu sastapusi tik "atvērtus" bērnus, kā Valdorfskolā. Līdz ar to priekšstats man radās tāds, ka skola ir "Bērnam un viņa jūtām un sajūtām", bet vai skolu beidzot bērni izglītības līmeņa ziņā būs gatavi stāvēt uz viena pakāpiena ar citiem ģimnāzistiem un pretendēt uz vietu starptautiski atzītā augstskolā, lūk par to man pārliecības nav.
Pirmajā klasē Valdorfskolās bērni mācās lielos drukātos burtus. Mācās tos caur pasaku. Bērniem tiek dota iespēja iepazīt pavisam citu burtu rašanās pasauli. Katrs burts pie bērniem atnāk ar saistošu stāstu, bērni šajā stāstā paši atrod jaunapgūto burtu. Paralēli bērni zīmē, burts ir "paslēpts" zīmējumā, bērni to mēģina atrast, paši sava burtnīcā rada šo zīmējumu un piedzīvo burta rašanos. Ne manam bērnam pirms 4 gadiem, ne manas klases bērniem nemanīju kādas problēmas apgūt burtus "itkā" no jauna. Visiem bija interesanti, bērni ar nepacietību gaidīja katru jauno burtu, ar milzīgu interesi klausījās pasaku, mēģināja atrast jauno burtu. Nav arī manīts, ka kāds būtu regresējis.
Jums tikai pašam ir jāizlemj un neviens nevarēs ieteikt - kurā skolā savu bērnu laist. Es nespēju iedomāties, ka Zālīši, 1.ģimnāzija vai vēl kāda cita skola tiešām Jums jau pirms pirmā septembra pirmajā klasē sniedz garantijas, ka konkrēti Jūsu bērns un visi šo skolu absolvējušie bērni spēs izpildīt Jūsu nosauktās prasības. Katrā skolā ir spējīgāki un savādāk spējīgi bērni. Katrā bērnā ir kaut kādas spējas. Jautājums ir jāuzdod sev - kādu ES vēlos redzēt sava bērna nākotni? Kas man, kā vecākam ir svarīgs? Kādas vērtības man ir svarīgas un kādas vēlos nodot savam bērnam?
Es, kā sava bērna mamma, varu pateikt - man ir svarīgi, lai bērns jūtas, jau pirmkārt, labi skolas vidē. Lai nav riebums pret skolu, pret skolotājiem, mācībam un netiek iznīcināta vēlme uzzināt vai apgūt. Es tiešām lepojos ar to, ko mans bērns skolā ir apguvis, kādas viņam veidojas attiecības ar skolotājiem. Neredzu nekādu lielu vajadzību sūtīt bērnu starptautiski atzītā augstskolā, jo man ir svarīgi, lai viņš beidzot skolu jūtas labi, saprot kas ir viņš, ko viņš vēlas un droši dara to ko vēlas.
Bērns jau trīs gadus ir nomācījies šajā skolā un ar katru gadu pārliecinos par pareizo izvēli. Un tikai tagad es sāku redzēt tā pa īstam, ka šī ir viņa skola un kāds varētu būt bērna turpmākais ceļš pēc skolas absolvēšanas. Pirmajā klasē tas viss izskatījās gluži savādāk. Kas vēl būs līdz devītajai klasei....?
Atpakaļ uz augšu Go down
inklato (Toma mā)

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Piektdiena Augusts 19, 2011 10:04 pm

Paldies par atbildi. Es vienkārši laikam pārāk daudz šaubos Smile Bet par to skolu, sanācis tā, ka gan es, gan pārējie ģimenes locekļi, (kopskaitā 4) esam beiguši Zāļīšus - 1.ģimnāziju, gan tagad vecākais dēls turpina šo taciņu iet. Mums visiem arī šajās skolās ir laikam paveicies ar skolotājiem, klasēm, klasesbiedriem, jo viss ir bijis labi. Atceros gan savu laiku ar patiku, gan vecākais dēls iet uz skolu ar prieku. Par to, ka šīs skolas vārds un piedāvātais izglītības līmenis paver durvis uz visām iespējamām augstskolām - tas šoreiz gan tomēr jāatzīst. Pati esmu arhitekte, mūsu ģimenē ir ķirurgs, ir horeogrāfe un ekonomists, tā ka plašs spektrs. BET, ... mēs tomēr šoreiz runājam par Valdorfskolu Smile
Vedīšu mazāko tūlīt 1. septembrī iepazīstināt ar šo savādāko mācību metodiku Smile , krītiņu penālis sameistarots jau gaida atvilknē Smile ...Un galu galā, ja cilvēks gribēs mācīties, tad dzīvē agri vai vēlu sasniegs ko vēlēsies .
Atpakaļ uz augšu Go down
Ilva

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Piektdiena Augusts 19, 2011 11:20 pm

inklato rakstīja:
Un galu galā, ja cilvēks gribēs mācīties, tad dzīvē agri vai vēlu sasniegs ko vēlēsies .
Un tieši šis ir atbilde uz visiem - un vai tad varēs kur iestāties? Galvenais ir dot bērniem iespēju izmēģināt sevi dažādos lauciņos, pārbaudīt savas gribēšanas, spējas un varēšanas, pārējais būs Wink
Atpakaļ uz augšu Go down
Annas mamma

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Pirmdiena Augusts 22, 2011 5:18 pm

kāpēc runājam par valdorfskolas vājumu, bet nepieminam, ka bērni vairākās kategorijās ir stiprāki? Skatuves mākslā noteikti! Un radošajās mākslās!

Olimpiādes... tas attiecas uz vairāk apdāvinātiem. Tiem kuriem ļoti interesē kāda joma. Tādi paši atradīs ceļu uz olimpiādi un būs daudz vērtīgāks pasākums, jo pats būs grībējis, pats izdarījis.

Ja atklājas spēcīga eksaktā domāšana var pēc 6 klases pāriet uz ģimnāziju. No parastās skolas tāpat papildus jāmācās un jāiziet kursi, lai tiktu 1. ģimnāzijā.
Atpakaļ uz augšu Go down
Krišjānis

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Piektdiena Augusts 26, 2011 3:39 pm

Ziniet, paklausījos skolas puišu grupu Strong Mint un sapratu, ka no šejienes nāk ārā ģēniji cheers
Atpakaļ uz augšu Go down
Annas mamma

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Sestdiena Augusts 27, 2011 5:48 pm

tie ir mūsu skolas puiši? What a Face
Atpakaļ uz augšu Go down
anabella

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Pirmdiena Augusts 13, 2012 4:30 pm

labdien,
kas notiek ar šī gada jaunajiem pirmklasniekiem? Forums tād spavisam kluss palicis? vai es ne tur meklēju?
Atpakaļ uz augšu Go down
Admin
Admin

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   Otrdiena Augusts 14, 2012 3:06 am

Jūs neesat pieteikusies šī gada pirmklasnieku pulciņā. Lai to izdarītu, nederēs anonīma reģistrācija. Lasīt un rakstīt skolas tēmās var tikai visiem atpazīstami vecāki. Tāpēc ir ieteikts veidot lietotājvārdu, piēmram, kā savu īsto vārdu.
http://valdorfi.latvianforum.net/t644-ja-gribat-tikt-skolas-klases-bd-grupinas-privato-sarunu-sturiti-utt

Šī gada pirmā klasīte ir vienojušās sarunāties pa epastiem un neizmanto forumu.

Iespējams, skolas tēmas aktivizēsies septembrī.
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content

PostTēma: Re: vai valdorfa ir "vāja"?   

Atpakaļ uz augšu Go down

vai valdorfa ir "vāja"?
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1